Fraxel Lazer

FDA onaylı olan bu Fraksiyonel Lazer, Dr. Onur Erol’un Amerika’da yaptığı araştırmalar sonucunda kliniğimize kazandırılmış önemli bir cihazdır. Kendisinin Amerika’daki estetik cerrahi kongresindeki lazer konusunda uzman kişilerin katıldığı panelde; bu lazerin diğer fraksiyonel lazerlerin en güçlüsünden 18 kat güçlü olduğunu görmüştür.

Fraxel Lazer; yumuşak dokuyu sıkılaştırmak, cildi yenilemek, periorbital kırışıklıkları düzeltmek, lekeleri gidermeyi (yaşlanmaya bağlı lekeler, melasma, güneş lekeleri ve cilt renk değişiklikleri) kapsayan FDA onayına sahiptir. Yaşlanmış ve tahrip olmuş ciltlerde dermise uyarı yaparak, dermisin doğal olarak ürettiği kollajeni ve hücreleri tetikler. Fraxel lazer ablative lazerlerin tesirini ve non-ablative lazerlerin hızlı iyileşme sürecini birleştirerek hastalara avantaj sağlamaktadır.

Fraxel lazer,

– Akne ve akne izlerinde

– Yara ve yanık izlerinde

– Yaşlanmaya bağlı kahverengi lekelerde

– Melazma’da (hamilelik lekeleri)

– Göz çevresi kırışıklıklarının yumuşatılmasında

– Operasyon izlerinde

– Boyun, dekolte, elleri yenileme ve gençleştirmede uygulanmaktadır.

Fraxel Lazer Tedavisi Nasıl Çalışır?

Fraxel Lazer Tedavisi, cildinizde, mikrotermal tedavi bölgeleri olarak bilinen, binlerce küçücük ama derin tedavi kolonları üretir. Bu tedavi, eski epidermal pigment hücrelerini yok eder. Ayrıca dermise derinlemesine nüfuz eder. En önemlisi, Fraxel lazerin dokunmadığı cilt bölgeleridir. Lazer, her bir mikrotermal bölgeyi yoğun olarak hedefler ve tedavi eder, etrafındaki dokuyu etkilemez ve ona dokunmaz. Bu “çok küçük” tedavi, cilt kusurlarını gidermek üzere yeni, sağlıklı, daha sıkı doku yaratmak için, bedenin doğal iyileşme sürecini de kullanarak, tüm bölgenin bir kerede tedavi edilmesine oranla cildin çok daha hızlı iyileşmesini sağlar.

Her Fraxel Lazer tedavisi cilt yüzeyinin %20 arasını hedefler. Klinik incelemeler, etkili bir tedavi kürü için yaklaşık 2-4 haftalık aralıklarla, ortalama 3 ila 5 seans önerir. En yakın zamanda gittikçe iyileşen sonuçlar alınabilir. Genelde gözle görülür gelişmeler yaklaşık 2-3 ayda görülebilir.

Tedavi nasıl yapılır?

Önce uyuşturucu kremler ile cilt tedaviye hazırlanır. Bu lazerin soğutucu sistemi de olması nedeniyle ağrı ve/veya yanma hissi minimuma indirgenir. Ağrıya çok hassas kişilerde ise lokal anestezi uygulanarak acı hissi yok edilir.

Tedavi Sonrası Ne Olur?

Tedaviden 1-2 saat sonrasında hafif bir güneş yanığı hissi duyarsınız. Kırmızılık ve şişlik cilt ve tedaviye bağlı olarak değişiklik gösterir. Genelde şişlik 2-3 gün içinde iner. Cildiniz 5-7 gün boyunca pembemsi bir tonda olur, bu; cildin derin olarak iyileştiğine dair normal bir işarettir. Tedaviden kısa bir süre sonra makyaj yapabilir veya tıraş olabilirsiniz. Yeni epidermal cilt hemen 24 saat içinde gelişir. Bu süreç aşağıdaki maddeleri içerir.

İzleyen haftalar ve aylar boyunca vücut, 2-3 ay boyunca iyileşmeye devam eden faydalı değişiklikleri üreterek, Fraxel Lazer tedavisi tarafından etkilenen derin dermal dokuları onarır.

İlk Fraxel Lazer tedaviniz sonrasında, yavaş yavaş daha yumuşak, daha düzgün, daha sıkı ve daha taze olan cildinizdeki değişikliği hissetmeye başlayacaksınız. Göz çevrenizdeki ince çizgiler, akne izleri önemli derecede kaybolacak, yaşlanma ve güneşin neden olduğu renk düzensizliği ve kahverengi lekeler de önemli ölçüde azalacaktır. Tedavi seansı sonrasında, arkadaşlarınız ve aileniz, cildinizin nasıl genç ve sağlıklı göründüğüne çok şaşıracağını söyleyebiliriz. Sonuç olarak, Fraxel Lazer tedavisi; yaşlanmış ve güneşten zarar görmüş cildi onarmak için kanıtlanmış, güvenli bir yaklaşımdır diyebiliriz.

Önemli Not: Güneş koruyucu krem

İyileşme aşamasında ve tedaviyi takip eden birkaç ay boyunca, cildinizi güneşten korumak için günde en az iki kere koruyucu krem kullanın. En az 30 SPF’li nemlendirici bir güneş koruyucusu uygulamalısınız. Güneş ışınlarından ek korunma için de geniş kenarlı şapkalar kullanın.